نمایشگاه انفرادی آیدین آغداشلو بعد از چهل سال

نقاش و مجسمه ساز مدرنیست استاد محسن وزیری مقدم
۱۳۹۳-۰۸-۲۲
۱۳۹۳-۰۸-۳۰
نمایشگاه انفرادی آیدین آغداشلو بعد از چهل سال

آیدین آغداشلو

در اين نمايشگاه ١١ نقاشى و يك مجسمه ارائه مى شود كه آغداشلو اكثر آنها را براى نمايش روى ديوارهاى گالرى اثر در دو سال اخير خلق كرده است كه اين خود گوياى اهميت مضاعف اين نمايشگاه است.

آغداشلو نمونه هايى شاخص از مهمترين مجموعه نقاشى هايش را در اثر ارائه مى كند كه هم به نوعى مرورى بر آثار اوست و هم از گفتمان انديشه پردازى مى گويد كه او در نيم قرن گذشته بر آن تاكيد كرده است.

بيشترين سهم اين نمايشگاه به معروف ترين مجموعه آغداشلو با نام «خاطرات انهدام» اختصاص دارد و از ميان ١١ نقاشى ١٠ اثر از همين مجموعه است. روايت هاى نقاش از اين خاطرات، تنوع تصويرى و ساحت هاى معنايى وسيعى دارد و از «زمستان» گرفته تا مينياتورهاى مچاله، چهره هاى دفرمه، عشاق دست نيافتنى حتى نقاشى از مادر را در برمى گيرد. علاوه بر اين، اثر معما از مجموعه «سال هاى آتش و برف» نيز روى ديوار خواهد بود.

هشت اثر اين نمايشگاه در دو سال اخير خلق شده اند و براى نخستين بار به تماشا درمى آيند. قديمى ترين تابلوى حاضر، اثر «عشاق» است كه در سال ٥٩ آفريده شده است، تابلوى ديگر نقاشى «تك چهره مادر نقاش» است كه آغداشلو در سال ٦٠ با تكنيك گواش و مداد رنگى روى مقوا از مادرش به ثبت رسانده است.

نمايشگاه آيدين آغداشلو پس از افتتاحيه در عصر جمعه ٢٣ آبان تا ٢١ آذر ماه در نگارخانه اثر واقع در خيابان ايرانشهر، خيابان برفروشان، رو به روى خانه هنرمندان، پلاك ١٦ داير خواهد بود و علاقمندان مى‌توانند

آیدین آغداشلو

آیدین آغداشلو

فاطمه هاشمی
فاطمه هاشمی
مدیر گالری هنرهای تجسمی چهارسو ، مدرس دپارتمان هنر و طراحی داخلی آتلیه طراحی و آموزش چهارسو .

پاسخ دهید