طراحی های ۳Dبر روی شیشه
۱۳۹۳-۰۹-۰۶
نمایشگاه موراکامی در گاگوسیان نیویورک
۱۳۹۳-۰۹-۰۷
خلاقیت در ساخت مجسمه

ژاکلین راش لی

ژاکلین راش لی (Jacqueline Rush Lee) یک مجسمه‌ساز ایرلندی است که در هاوایی زندگی می‌کند. ژاکلین ۱۵ سال از عمر خود را صرف کتاب کرده است اما کاری که او می‌کند مطالعه نیست. بلکه او از کتاب مجسمه می‌سازد و با کتاب‌ها خلاقیت های جالبی را ایجاد می‌کند. او با این کار نسبتا جدید و متفاوت به شهرت زیادی رسیده و در لیست هنرمندان خلاق قرار گرفته و آثارش در مجلات، وبلاگ ها و مطبوعات بین المللی منتشر شده است. او از کتاب به عنوان بوم نقاشی و خمیر مجسمه سازی استفاده می‌کند. او بارها بیان کرده که به خاطر علاقه زیادش به کتاب این کار را انجام می‌دهد. او ارزش زیادی برای کتاب‌ها قائل است و قصد دارد از آن‌ها آثار هنری بسازد تا ماندگار شوند.

آثار ژاکلین فقط یک اثر هنری نیستند بلکه او تلاش می‌کند تا مفاهیم مختلفی را در آن‌ها جای دهد. خود او می‌گوید آثارش دارای “عمق عاطفی” هستند.

ژاکلین، مدرک کارشناسی هنرهای زیبا را در سال ۲۰۰۰ از دانشگاه هاوایی کسب کرده و هم اکنون علاوه بر کارهای هنری اش به عنوان یک استاد به تدریس هنر مشغول است. او آثارش را در قالب نمایشگاه در مقابل دید علاقه مندانش قرار می‌دهد. آخرین نمایشگاه او در نیویورک برگزار شد.

ژاکلین راش لی

ژاکلین راش لی

 

ژاکلین راش لی

ژاکلین راش لی

 

ژاکلین راش لی

ژاکلین راش لی

فاطمه هاشمی
فاطمه هاشمی
مدیر گالری هنرهای تجسمی چهارسو ، مدرس دپارتمان هنر و طراحی داخلی آتلیه طراحی و آموزش چهارسو .

پاسخ دهید